Silver Bägare & Skålar
1288650

KC Hermann skål silver Danmark 1930 (?)

Kc hermann skål silver danmark 1930 (?).

Oval med hänklar på låg fotring, längd ca 34 cm, vikt ca 805 gram

Obetydligt ytslitage. Repor. Senare gravyr. Otydlig signatur.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
3 000 SEK