Möbler Bord
1288938

Sängbord, ett par, Gustaviansk stil, Bodafors Möbelfabrik, 1900-talets mitt.

Sängbord, ett par, gustaviansk stil, bodafors möbelfabrik, 1900-talets mitt.

Lackerade med bronserae detaljer. Låda och tidningshylla. Lösa glasskivor. Märkta Bodafors SMF. Bredd 49, djup 34, höjd 57 cm.

Färgbortfall. Slitage.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK