Design Möbler
1289323

Charles and Ray Eames

(USA, 1907-1978)
Charles & ray eames, "segmented round dining table", vitra.

Charles & Ray Eames, "Segmented Round Dining Table", Vitra.

Bordskiva fanerad med ek på förkromad samt svartlackerad centralfot. Etikettmärkt Vitra. Höjd 72, diameter 110 cm.

Slitage. Skiva med märken/repor.

Utropspris
6 000 SEK