Silver Bägare & Skålar
1290124

GAB, kaffeservis, 3 delar, silver. Stockholm 1923-25.

Gab, kaffeservis, 3 delar, silver. stockholm 1923-25.

Rokokostil. Invändig förgyllning. Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål. Höjd 10-23 cm. Total vikt 900 gram.

Graverade monogram, gåvogravyr under kaffekanna, inristat personnummer under. Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
4 000 SEK