Silver Bägare & Skålar
1295098

Stephan Westerstråhle, bägare, silver, Stockholm (1789-1812).

Stephan westerstråhle, bägare, silver, stockholm (1789-1812).

Delvis förgylld. Konande på kälad fot, vågbandsdekor samt graverad dekor av rocailler och rutmönster. Höjd 22 cm, vikt 510 gram.

Senare gravyr. Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
5 000 SEK