1295752

Mauri Almari

(Finland)
Mauri almari, bordslampa, modell 61041, idman 1950-tal.

Mauri Almari, bordslampa, modell 61041, Idman 1950-tal.

Mässing. Original tygskärm. Bär tillverkarens stämpel Höjd 32 cm. Bredd 24 cm.

Åldersrelaterat slitage. Skador på tyget. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR