Design Övrigt
1296918

Heljä Liukko-Sundström

(Finland, Född 1938)
Heljä liukko-sundström, väggplakett, unik, signerad heljä liukko-sundström 1977.

Heljä Liukko-Sundström, väggplakett, unik, signerad Heljä Liukko-Sundström 1977.

Bildmotiv från boken "Heljäs ljuva sagor 1977". 37x49 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
300 EUR