Design Övrigt
1297209

Michael Schilkin

(Finland, 1900-1962)
Michael schilkin, skål, keramik, signerad schilkin.

Michael Schilkin, skål, keramik, signerad Schilkin.

Höjd 6 cm. Diameter 15 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR