1299925

Wäinö Aaltonen

(Finland, 1894-1966)
Wäinö aaltonen, relief, patinerad gips, monogramsignerad och daterad 1951.

Wäinö Aaltonen, relief, patinerad gips, monogramsignerad och daterad 1951.

"Onnelliset" (De lyckliga). Ca 30 x 36 cm.

Åldersrelaterat slitage. Mindre skador.

Utropspris
300 EUR