Möbler Bord
1307164

Matbord, England 1900-talets första hälft.

Matbord, england 1900-talets första hälft.

Mahogny. Svängbara bordsskivor. Två tredelade benställ på tassformade mässingsavslut med hjultrissor. Längd 155 cm, bredd 116 cm, höjd 74 cm. Iläggsskiva 56 cm.

Iläggsskivans hållare saknas. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H31
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
200
2 031
241
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (1 bud)
29 apr 9:40
200 EUR