Konst Grafik
1308319

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)
Andy warhol, handkolorerad offsetlitografi. 1955-56. signerad i svart tusch av konstnärens mamma julia warhola.

Andy Warhol, Handkolorerad offsetlitografi. 1955-56. Signerad i svart tusch av konstnärens mamma Julia Warhola.

Ur: "In the bottom of my garden". Ca 21 x 27 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Hörn verkar vara något mjuka. Två märken vid vänster och höger sida från vad som verkar vara tejpen a tergo.

Feldman IV.100.

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27

Utropspris
30 000 SEK