1308717

Okänd konstnär, 1800-talets mitt, olja på duk, osignerad.

Ceres, skördens gudinna. 58x45,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - T44
Övrigt

Enligt uppgift är målningen utförd av Emilia af Forselles (1833-1875), född Kellander.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
13 timmar 14 minuter
220
2 234
266
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 240 EUR. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
7 maj 12:39
220 EUR
4 maj 9:10
200 EUR
3 maj 20:09
30 EUR