Möbler Bord
1309064

Sybord, omkring år 1900.

Sybord, omkring år 1900.
Sybord, omkring år 1900.
Sybord, omkring år 1900.
Sybord, omkring år 1900.
Sybord, omkring år 1900.
Sybord, omkring år 1900.
Sybord, omkring år 1900.
Sybord, omkring år 1900.
Sybord, omkring år 1900.
Sybord, omkring år 1900.

Fanerat sybord med intarsiadekor. Sargen med låda. Beslag av mässing. Längd 53, bredd 39, höjd 74 cm.

Skador, lagningar, slitage, instabilt.

Utropspris
2 500 SEK