Konst Modern svensk konst
1309432

Albert Johansson

(Sverige, 1926-1998)
Albert johansson, olja/blandteknik på pannå, signerad och daterad 1967 a tergo.

Albert Johansson, olja/blandteknik på pannå, signerad och daterad 1967 a tergo.

"Biokemisk Observans X".70 x 85 cm.

Gulnad, smärre skador.

Proveniens

Galerie Bonnier. Genève.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
12 000 SEK