Möbler Bord
1310780

Fällbord, nyrenässans, andra halvan av 1800-talet.

Mahogny. Oval form med svarvade kopplade ben på trissor. Två klaffar, utsvängbara stödben på hjul.
Höjd 73, bredd 91, längd 103 cm.

Slitage. Torrsprickor. Repor. Märken. Ett gångjärn har släppt. Ena stödbenet lagat och limmat. Träbortfall.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK