Design Övrigt
1314759

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Hans-agne jakobsson, takkronor, ett par, ”patricia” t372/12, markaryd.

Hans-Agne Jakobsson, takkronor, ett par, ”Patricia” T372/12, Markaryd.

Stomme av mässing med 12 kupor av tonat glas. Diameter 50, höjd 170 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Nagg. Extra kupor medföljer. Takkoppar saknas.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
20 000 SEK