Design Möbler
1319250

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen,  stolar, 6 st, "sjuan", fritz hansen, danmark 1900-talets senare del.

Arne Jacobsen, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets senare del.

Stomme av kromad metall, sits och rygg klädda med skinn, sitthöjd ca 46 cm

Smärre slitage. Senare klädsel.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
25 000 SEK