Design Möbler
1319814

Hans J Wegner

(Danmark, 1914-2007)
Hans j wegner,  fåtöljer, ett par, "ge 240" "cigarren", getama, gedsted, danmark.

Hans J Wegner, fåtöljer, ett par, "GE 240" "Cigarren", Getama, Gedsted, Danmark.

Fåtöljer med stommar av ek. Lösa tygklädda dynor. Brännstämplade. Sitthöjd ca 34-40, höjd 76 cm.

Åldersrelaterat slitage. Slitage.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
30 000 SEK