Design Övrigt
1320682

Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva toikka, glasfågel, nuutajärvi notsjö, signerad.

Oiva Toikka, glasfågel, Nuutajärvi Notsjö, signerad.

Melerat glas i vita toner. Höjd 11 cm. Längd ca 15 cm.

Smärre slitage.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
250 EUR