Silver Bägare & Skålar
1320788

Bägare , 3 st, silver, 1700-tal, bl.a. Mattias Forswall, Uppsala, 1775, samt Johan Lorenz Starin, Stockholm, 1750.

Bägare , 3 st, silver, 1700-tal, bl.a. mattias forswall, uppsala, 1775, samt johan lorenz starin, stockholm, 1750.

Invändigt förgyllda. Konisk svagt nedåt avsmalnande form. Graverade med monogram. Höjd 8,5-10 cm. Vikt 184 g.

Smärre slitage och bucklor. Lagning i botten på en.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Klubbat pris
3 000
295
350
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
17 jul 20:50
3 000 SEK
17 jul 20:50
2 700 SEK
13 jul 21:35
2 500 SEK
13 jul 20:46
1 600 SEK