Design Övrigt
1321455

Georg Jensen

(Danmark, 1866-1935)
Georg jensen, mugg, sterlingsilver, köpenhamn, danmark 1925-32.

Georg Jensen, mugg, sterlingsilver, Köpenhamn, Danmark 1925-32.

Svenska importstämplar. Modellnummer 524. Uppsvängd hänkel. Höjd 12,5 cm. Vikt 218 gram.

Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
2 500 SEK