Design Konstglas
1323660

René Lalique

(Frankrike, 1860-1945)
Lalique, skulptur, signerad.
Lalique, skulptur, signerad.
Lalique, skulptur, signerad.
Lalique, skulptur, signerad.
Lalique, skulptur, signerad.

Lalique, skulptur, signerad.

Häst, signerad Lalique samt etikettmärkt. Höjd utan ställ 37 cm. Formgiven av Marc Lalique, 1953.

Slitage. Repor på undersidan.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

25 000
2 465
2 903
Utropspris
35 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
16 sep 13:48
25 000 SEK
16 sep 13:47
20 000 SEK
15 sep 11:31
15 000 SEK
15 sep 11:30
10 200 SEK
12 sep 1:26
10 000 SEK