Allmoge
1327260

Brudkista, allmoge, Dalarna, daterad 1864.

Brudkista, allmoge, dalarna, daterad 1864.

Målat skrin med välvt lock. Inredning med laäddika. Bredd 70, djup 42, höjd 36 cm.

Renoverad. Åldersrelaterat slitage. Nyckel saknas.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
4 000 SEK