Design Möbler
1328770

Alvar Aalto, pallar, ett par, modell "X601", Artek, 1900-talets andra hälft.

Alvar aalto, pallar, ett par,  modell "x601", artek, 1900-talets andra hälft.

Solfjäderformade ben av björk. Stoppad sits med svart klädsel. Stämplade undertill. Höjd ca 46 cm.

Märken. Slitage. Fläckar.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
6 000 SEK