Konst Klassisk svensk konst
1329131

Jenny Nyström

(Sverige, 1854-1946)
Jenny nyström, akvarell, signerad jenny nyström.

Jenny Nyström, akvarell, signerad Jenny Nyström.

Julklappsleverans. Bildyta: 21 x 16 cm.

Ej examinerad ur ram. Veck.

Övrigt

Förlaga till julkort. Upptagen i Jenny Nyström och Curt Stoopendaal-stiftelsens databas, Kalmar läns museum: KLM_32737-174.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Utropspris
30 000 SEK