Allmoge
1329426

Skåp, allmoge, tidigt 1800-tal.

Brutet krön. Dörrspeglar och krön delvis med originalmåleri. Invändigt med hyllplan, nertill med en draglåda. Bredd 127, djup 53, höjd 202 cm. Nyckel finns.

Slitage. Renoverad. Färgsläpp. Senare målning.

Utropspris
4 000 SEK