Silver Bägare & Skålar
1330847

Nils Limneluis, gräddkanna, silver Stockholm, 1812.

Nils limneluis, gräddkanna, silver stockholm, 1812.

Invändigt förgylld, med uppsvängd hänkel samt randdekor. Höjd 10,5 cm. Vikt 102 g.

Smärre slitage. Lagning på handtagets nedre fäste.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK