Design Övrigt
1331614

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Hans-agne jakobsson, taklampa, markaryd, 1960-tal.

Hans-Agne Jakobsson, taklampa, Markaryd, 1960-tal.

Skärm i mässingsplåt, insidan vit- och svartlackerad, diameter 46 cm, höjd ca 30 cm.
Bär tillverkarens etikett "Hans-Agne Jakobsson Ab Markaryd Sweden".

Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Enstaka smärre repor och fläckar.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR