Silver Bägare & Skålar
1332067

Jungfrubägare/dubbelbägare, silver, troligen Österrike, 1900-talets första hälft.

Jungfrubägare/dubbelbägare, silver, troligen österrike, 1900-talets första hälft.

I form av en kvinna med skål på huvudet. Skålen svängbar. Höjd 10,5 cm. Vikt 70 g.

Smärre slitage. Något sned.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK