Belysning Bordslampor
1332077

Bordslampa, första halvan av 1900-talet.

Sten, mässing och glas. Ben i form av en kolonn på fyrkantig bas. Lampskärm i veckad textil. Höjd (inklusive lampskärm) ca 97 cm.

Ej funktionstestad. Röklukt. Smärre slitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK