Design Möbler
1332729

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, soffa, "samsas", oh sjögren, 1900-talets andra hälft.

Carl Malmsten, soffa, "Samsas", OH Sjögren, 1900-talets andra hälft.

Soffa med ben av bok. Helstoppad och med djuphäftad ylleklädsel. Skyltmärkt. Sitthöjd 39, längd 185, höjd 86 cm.

Slitage på tyg. Smärre fläckar.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
4 000 SEK