1333320

Okänd tysk konstnär, sent 1800-tal, olja på duk uppklistrad på pannå, signerad C.W.

Okänd tysk konstnär, sent 1800-tal, olja på duk uppklistrad på pannå, signerad c.w.

Porträtt av adelsman och fältöverste. Studie av en äldre förlaga. Bär påskrift på baksidan på etikett "Studie zum Feldoberst". 49 x 49 cm.

Slitage. Smärre färgbortfall. Klistrad på kartong. Sprickor i duken.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
2 500 SEK