Design Konstglas
1335116

Kaj Franck

(Finland, 1911-1989)
Kaj franck, skulptur, glas,  nuutajärvi/notsjö, signerad och daterad -62.

Kaj Franck, skulptur, glas, Nuutajärvi/Notsjö, signerad och daterad -62

"Obelisk". Höjd ca 34 cm

Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
4 000 SEK