Design Konstglas
1337114

Archimede Seguso

(Italien, 1909-1999)
Archimede seguso, skål, "griglia", murano, 1960-tal.

Archimede Seguso, skål, "Griglia", Murano, 1960-tal.

Överfång, lila och klarglas. Längd 31,5 cm, bredd 24 cm, höjd 12,5 cm.

Repor i botten. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V6
Mikael Nygård
Mikael Nygård

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
19 timmar 22 minuter
200
2 003
232
Utropspris
800 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 220 EUR. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
8 okt 22:19
200 EUR
8 okt 12:51
100 EUR