Design Konstglas
1344034

Alvar Aalto

(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, vas, modell 3030 signerad alvar aalto 3030.

Alvar Aalto, vas, modell 3030 signerad Alvar Aalto 3030.

Klart glas. Höjd 16 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V10
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
300 EUR