Design Möbler
1345174

Giandomenico Belotti

(Italien, 1922-2004)
Giandomenico belotti, stolar, 4 st, "spaghetti chair",  fly line, italien 1970-tal.

Giandomenico Belotti, stolar, 4 st, "Spaghetti Chair", Fly Line, Italien 1970-tal.

Stomme i förkrommad stål, sits och ryggstöd virat PVC-plast. Bär tillverkarens etikett. Sitthöjd 45 cm, total höjd 80 cm.
Stapelbara.

Sedvanligt slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR