Silver Bägare & Skålar
1347443

Petter Lund, tumlare, silver, Nyköping 1714.

Petter lund, tumlare, silver, nyköping 1714.

Delvis förgylld, vågband, slät. Diameter 8 cm, höjd 4 cm, vikt 59 gram.

Slitage, bucklor.

Utropspris
5 000 SEK