Konst Grafik
1348006

Anders Zorn

(Sverige, 1860-1920)

Anders Zorn, etsning, 1907, ur den osignerade upplagan ur "Ord och bild", 1910.

"Sommar". P. 17,8 x 12 cm.

Ej examinerad ur ram, missfärgad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L119

Asplund 211, Hjert & Hjert 248.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
3 dagar 5 timmar
3 000
288
327
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (8 bud)
23 jan 19:28
3 000 SEK
23 jan 19:28
2 800 SEK
23 jan 19:28
2 600 SEK
23 jan 19:28
2 400 SEK
23 jan 19:27
2 200 SEK