Design Övrigt
1350743

Bertel Gardberg

(Finland, 1916-2007)
Bertel gardberg, skål, hopeatehdas, helsingfors och mortel, finnmade gardberg, norrmark slöjd.

Bertel Gardberg, skål, Hopeatehdas, Helsingfors och mortel, Finnmade Gardberg, Norrmark slöjd.

Skål, höjd 5 cm. Diameter 10 cm. Mortel, höjd 9,5 cm. Diameter 7 cm. Stötens längd 16 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V10
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

250
2 497
291
Utropspris
700 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
14 okt 18:40
250 EUR
14 okt 16:22
200 EUR