Design Konstglas
1351790

Ulrica Hydman-Vallien

(Sverige, 1938-2018)
Ulrica hydman-vallien, vaser, 2 st, glas, "charm" kosta boda, 1980-tal.

Ulrica Hydman-Vallien, vaser, 2 st, glas, "Charm" Kosta Boda, 1980-tal.

Sandblästrad dekor av fåglar, indragen fot, upptill målad silverkant. Signerad Kosta Boda 48585 Ulrica HV, höjd 26,6 cm, samt signerad Kosta Boda 48584 Ulrica HV, höjd 19,5 cm.

Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V13
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Fraktas ej
Utropspris
2 500 SEK