Design Möbler
1355967

Matbord och stolar, 6 st, 1950/1960-tal.

Matbord med skiva av mahogny, benställning av betsad bok. Utdragbart med en iläggsskiva som läggs i på ena kortsidan. Längd 135 - 194, bredd 80, höjd 75 cm. Stolar av betsad bok med spjälad rygg. Fasta stoppade sitsar med grön textilklädsel. Sitthöjd 44, höjd 89 cm.

Ställvis slitage. Märken. Fläckar. Fanerskador.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
4 000 SEK