Design Möbler
1356401

Bob van den Berghe, matbord, "Cirkante", Van den Berghe-Pauvers, Belgien.

Bob van den berghe, matbord, "cirkante", van den berghe-pauvers, belgien.

Matbord med utfällbar, oktagonal bordsskiva fanerad med björk. Med central bordsuppsats. Rektangulärt centralben. Längd 110-175, bredd 110-175, höjd 70-72 cm.

Slitage. Märken. Repor.

Modellen formgiven 1976 för Tranekaer Furniture.

Utropspris
3 000 SEK