Design Konstglas
1357071

Kjell Engman

(Sverige, Född 1946)
Kjell engman, skulptur, kosta boda, signerad.

Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda, signerad.

Gjutet klarglas med fond i rött och gult. Delvis förgylld dekor. Signerad 7460124 Kosta Boda Lim. ed. 43/60 Kjell Engman. Höjd 39 cm.

Obetydligt ytslitage på gulddekor. Helhetsintrycket är gott.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
9 000 SEK