Design Möbler
1367199

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, soffa, "hemmakväll", 1900-talets andra hälft.

Carl Malmsten, soffa, "Hemmakväll", 1900-talets andra hälft.

Helstoppad soffa med textilklädsel. Ben av betsad bok. Sitthöjd 40, längd 200, djup 75 cm.

Smärre slitage. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK