Design Möbler
1367796

David Rosén

(Sverige)
David rosén, byrå, "futura", nordiska kompaniet, 1950-tal.

David Rosén, byrå, "Futura", Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Fanerad med mahogny. Fyra lådor med draghandtag av mässing. Brickmärkt NK A/B Nordiska Kompaniet, 585-012. Bredd 60, djup 40, höjd 74 cm.

Märken. Slitage. Repor. Skador.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Utropspris
250 EUR