Konst Skulptur
1368962

Axel Knipschild

(Sverige, 1946-1983)
Axel knipschild, skulptur, signerad och daterad 1976/77.

Axel Knipschild, skulptur, signerad och daterad 1976/77.

Bemålad granit. Signerad undertill med dedikation: "To the ones, who are worth to have it, to Susan and Boris thanks Axel, Axel Knipschild, 1976/77" Höjd 17,5 cm. Monterad på träplatta. Total höjd 21 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V20

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
2 500 SEK
Rekommendationer