Design Konstglas
1371237

Paolo Venini

(Italien, 1895-1959)
Paolo venini, skål, "zanfirico", venini, italien 1950-tal.

Paolo Venini, skål, "Zanfirico", Venini, Italien 1950-tal.

Gråtonad glasmassa med vita trådar, etsad rak stämpel venini MURANO ITALIA, diameter 13 cm, höjd 7,8 cm.

Helhetsintrycket är gott med obetydligt slitage.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer