Design Övrigt
1372891

Taklampa, Swedish Modern, 1940/1950-tal.

Taklampa, swedish modern, 1940/1950-tal.

Stomme av mässing. Fem svängda armar för en ljuspunkt vardera. Kupor av opalglas. Diameter 59, höjd 55,5 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Små nagg.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
2 500 SEK
Rekommendationer