Konst Grafik
1373472

Olle Baertling

(Sverige, 1911-1981)
Olle baertling, färgserigrafi signerad daterad och numrerad 1957-68 70/300.

Olle Baertling, färgserigrafi signerad daterad och numrerad 1957-68 70/300

"Parnerok", ur sviten: "The Angles of Open Form Infinite Space from Cinètisme to Open Form 1949 - 1968", bildyta 37x16 cm

Ej examinerad ur ram.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
6 000 SEK
Rekommendationer