Samlarföremål Övrigt
1419383

Dörr till sakramentshus, 17/1800-tal.

Skuret trä med fragmentarisk bronsering. Skuren dekor av vinkalk med, vinranka, kors och strålgloria. 34 x 24 cm.

Slitage. Dekorbortfall. Skador. Torrsprickor.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
2 500 SEK